Link_Error
Link_Error
Link_Error
BG_ERROR

Wszystkie Aktualności

News 1

Każdy z nas widział wstrząs septyczny. Prawie zawsze potrafimy go rozpoznać. Większość z nas próbuje go leczyć. Ale jaki odsetek anestezjologów robi to dobrze?

więcejUltrasonografia w resuscytacji płynowej u pacjentów ze wstrząsem septycznym — przegląd piśmiennictwa 


News 1

Znieczulenie do chirurgii w zakresie piersi jest chlebem powszednim każdego anestezjologa. Zasady analgezji multimodalnej zachęcają nas do stosowania technik analgezji regionalnej. Naturalnym wobec tego pytaniem jest, jaką blokadę wybrać.

więcejChirurgia piersi i blokady obwodowe. Czy warto? 


News 1

Hipoksemia jest częstym stanem, który potencjalnie stwarza zagrożenie życia u chorych skierowanych do procedur operacyjnych lub inwazyjnych (np. bronchoskopii). ESA i ESICM utworzyły wytyczne dotyczące użycia nieinwazyjnych technik wspomagania oddechu w tej grupie pacjentów.

więcejNieinwazyjne wspomaganie oddychania w opiece okołooperacyjnej u chorych zagrożonych hipoksemią 


News 1

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi na temat koronawirusa, przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

więcejMateriały edukacyjne na temat koronawirusa 


News 1

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z Zaleceniami ECDC dotyczącymi zakładania i zdejmowania środków ochrony indywidualnej w czasie opieki nad pacjentami z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

więcejZalecenia ECDC dotyczące zakładania i zdejmowania środków ochrony indywidualnej w czasie opieki nad pacjentami z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 


News 1

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze Stanowiskiem konsultanta krajowego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii dla szpitali w sprawie leczenia koronawirusa.

więcejStanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii dla szpitali w sprawie leczenia koronawirusa 


Blokady centralne wykonywane do przeprowadzania cięć cesarskich powodują hipotensję, która może nieść poważne następstwa. Naszym celem było określenie, czy hipotensja może być przewidziana na podstawie: parametrów nowoczesnej pulsoksymetrii takich jak wskaźnik perfuzji i wskaźnik zmienności krzywej, częstości akcji serca, stosunku niskoczęstotliwościowych do wysokoczęstotliwościowych komponentów zmienności częstości akcji serca i entropii zmienności częstości akcji serca, mierzonych przed wykonaniem znieczulenia.

więcejWartość predykcyjna nieinwazyjnych parametrów hemodynamicznych w przewidywaniu hipotensji podczas cięcia cesarskiego: prospektywne badanie obserwacyjne. 


Klonidyna jest zalecana jako alternatywny lek w premedykacji u dzieci. Jednym z niewielu ograniczeń jej stosowania jest możliwość wyzwalania bradykardii, co rodzi pytanie o bezpieczeństwo takiego postępowania. Celem tego badania było zbadanie częstości występowania bradykardii u dzieci poddanych premedykacji klonidyną doustną lub dożylną, w porównaniu z dziećmi nie otrzymującymi farmakologicznej premedykacji.

więcejCzęstość występowania bradykardii po przyjeździe na salę operacyjną po doustnym lub dożylnym podaniu klonidyny w premedykacji u dzieci 


Wysokiej efektywności uciśnięcia klatki piersiowej stanowią istotny element resuscytacji krążeniowo-oddechowej zwiększając szanse na przeżycie oraz zmniejszając deficyty neurologiczne wynikające z nagłego zatrzymania krążenia.

więcejPorównanie skuteczności bezprzyrządowego uciskania klatki piersiowej z monitorami TrueCPR i PocketCPR 


Copyright © 2011-2024 Via Medica. Wszystkie prawa zastrzeżone. VIA Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel. 58 320 94 94,